BLOG OPĚT V PROVOZU
CHCETE OVLIVNIT, CO SE TU OBJEVÍ? VYJÁDŘETE SE ZDE

Z deníku pisálka

21. listopadu 2013 v 20:19 | Já |  z deníku pisálka
Tak vám nevím. Chtěla jsem to tu oživit, ale moc se to nedaří. Holt jsem vypadla z rytmu a nahodit se zpět se ukazuje jako překvapivě obtížné. Tak co teď? Je čas si přiznat, že to nemá smysl, nebo se pustit do rozsáhlé rekonstrukce? Popravdě sama nevím, mám-li sílu se ještě snažit. Asi mi chybí motivace. Ale nechci se jen tak vzdát. Třeba s tím ještě půjde něco udělat. Chci to zkusit.

A víte co? Začnu tím, že vám popíšu svou literární situaci.


Zjistila jsem, že postupuju zcela nelogickým a nesmyslným způsobem. Normální člověk si zřejmě příběh předem promyslí, rozvrhne, naplánuje a během psaní postupuje systematicky po kapitolách. Já ne. Řeknu si, že bych chtěla napsat to či ono, případně vezmu hrubý, neopracovaný nápad, a dám se do díla.

Občas začnu přemýšlet nad scénou, která má přijít až zadlouho, a protože si ji tím způsobem vlastně předpřipravím, musím ji rovnou sepsat. Takže pak mám dějové díry a musím se vracet a záplatovat.

To ale není vše. Kdysi jsem dokázala psát v kapitolách. Nyní ne. Sepíšu celý příběh jako jeden celek (pochopitelně ne na posezení) a teprve potom si řeknu, že by bylo dobré ho nějak rozčlenit, a tak přemýšlím, jak ho rozkapitolovat. Aktuálně řeším podobný problém se svým letním experimentem, i když tam nejde o kapitoly. Proto je to daleko větší problém, jedná se totiž o drama, jehož členění by mělo být dosti specifické, ale protože s tím nemám žádnou zkušenost, moc si s tím nevím rady. Jak to mám najednou rozporcovat na jednotlivá dějtsví, obrazy, výstupy...A je vůbec nutné mít všechny ty části? Inu, zkoušet něco nového není jen tak. Zatím nade mnou drama vítězí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clairka | Web | 11. ledna 2014 v 16:49 | Reagovat

Abych ti tak pravdu řekla, mám úplně stejný problém a to jsem narazila na tvůj blog poprvé takže držím palce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama