BLOG OPĚT V PROVOZU
CHCETE OVLIVNIT, CO SE TU OBJEVÍ? VYJÁDŘETE SE ZDE

Únor 2009

Kolik už...

26. února 2009 v 11:06 | Já |  veršoshluky

Tahle básnička je úplně jiná než ty ostatní, co jsem zatím napsala. Nevím, proč jsem ji napsala, nemám důvod tohle psát... Příliš se nerýmuje a je divná, ale musela jsem ji napsat, tužka mě donutila. Nebudu vám říkat o čem je, snad to pochopíte...
Kolik už
Kolik už lidí pro ni zhynulo,

kolik už lidí platilo krví,

kolik už lidí kvůli ní zradilo,

kolik už lidí jazyk teď svrbí.


Kolik už říček rudě se zbarvilo,

kolik už slz přinesla s sebou,

kolik už snů se v temnotě ztratilo,

kolik už vzpomínek přinesla sebou, co zebou.

Nic o mně nevíte...téměř

23. února 2009 v 9:55 | Já
...a to je asi dobře. Pochybuju, že by vás moje maličkost zajímala, ale kdyby přece, tak tady něco máte....aneb co mě baví nebo zajímá...beze slov. Za kvalitu a pochopitelnost neručím.

Jsem jako...pako

21. února 2009 v 18:13 | Já |  veršoshluky
Poslední dobou jsem to tu trošku začala zahlcovat svou "tvorbou". Nevím, jestli už to s tím trošku nepřeháním....nevadí vám to? Jen tak mimochodem, objevila jsem zajímavou stránku -www.piste-povidky.cz - kde se může kdokoliv, kdo rád píše povídky, básničky, fejetony, úvahy nebo romány zaregistrovat a publikovat tam svou tvorbu. Sama jsem o registraci taky uvažovala, ale nevím, zda je dobrý nápad ty moje hrůzy zveřejňovat....

Ale teď už k samotné básničce: Nedávno jsme si na literatuře vysvětlovali, co je to oxymóron, a tak se mi zachtělo něco v tom stylu zkusit napsat. Neumím to, přiznávám. A tak z toho vznikla děsná blbost. Navíc jsem neměla zrovna nejlepší náladu, a tak to dopadlo tak, jak to dopadlo....

Jsem jako....pako


Jak vyhaslá svíce, co tvoří si stín,
jak vanilka, co chutná jako rozmarýn,
jak fotbalové hřiště, plné dam,
tak si někdy na tom světě připadám.

Trocha nostalgie...

19. února 2009 v 17:54 | Já |  návštěvní kniha
Ano, opravdu je tomu už rok, co jsem klikla na ikonku "založit nový blog" a vybírala vhodnou adresu, respektive vyťukala to první, co mi vlezlo pod ruku, a napsala svůj první článek. Za ten rok se to tu hodně měnilo. Blog prošel třemi designy, lepšími i horšími obdobími a samozřejmě také obdobím "Co takhle ho smazat?" Děkuju vám všem, kdo jste to se mnou vydrželi a chodili sem. Snad jste si tu našli něco, co se vám aspoň trošku zalíbilo.

Tak doufám, že jsem vás svými nostalgickými žvásty neunudila...

Zároveň vám sem přidávám čerstvě vyrobené logo blogu, vlastně výroční. Tenhle blog už funguje rok, a tak jsem si řekla, že bych pro něj mohla vytvořit nějaké logo. Je takové jednoduché, ale snad se vám bude líbit.

Dobrou chuť

18. února 2009 v 19:43 | Já |  trable s drabble

Tak jsem právě dopsala další drabble, a to se slovy, která mi zadala Inward. Byla to slova: slunečnice, makrela, sterilizované. Tentokrát jsem ten limit ani tolik nepřetáhla-počet slov je 110. Jen jsem nějak nevěděla jak to nazvat, a tak jsem to nazvala jen takhle.


Dobrou chuť


Posadil se a čekal. Zahleděn do pestíků slunečnice přemýšlel o chutnosti makrely. "Pane, máte už vybráno?" zeptal se číšník. "Ano," řekl a odvrátil pohled od slunečnice. "Dám si tu makrelu." "Jistě." odpověděl číšník a vydal se směrem ke kuchyni. Znovu obrátil svůj pohled ke slunečnici. Zvláštní, tahle kytka. Jiná než ostatní. Navenek působí tak krásně a vesele, ale uvnitř, ve svém středu je tmavá. "Pane, vaše makrela. Nechte si chutnat." řekl číšník a podal mu talíř. Popadl příbory a chystal se jíst. Pokrm vypadal výtečně. Tu se však ryba uprostřed talíře začala hýbat. Ne, nemohla být živá, byla grilovaná. Něco uvnitř ní bylo živé. "Cožpak tady ty ryby nemají sterilizované?"Povedlo se vám někdy napsat panáčka?

15. února 2009 v 18:08 | Já |  blbůstky a hovadiny
Povedlo se vám někdy napsat panáčka, ptáčka nebo třeba spirálu? Ne, vážně jsem si nespletla slovo, opravdu NAPSAT. Jestli si teď říkáte, co to zase melu za hovadiny, pak se podívejte do celého článku.

Už zase blbnu

12. února 2009 v 18:10 | Já |  "grafika" z rukou šílence
Tak už jsem zase blbla. Tentokrát jsem se pokoušela vytvořit rozvrh. Nakonec vznikly tři, protože jsem se pořád nemohla rozhodnout, která varianta vypadá nejlíp. Je to vlastně taková změť experimentů. Jen tak nějak nevím, jestli by byly v reálu použitelný, protože by se to tam nemuselo zrovna nejlíp číst...

K vytvoření jsem použila obrázek od Iardacil

Básním, či píšu?

11. února 2009 v 20:03 | Já |  veršoshluky
Dlouho jsem sem nedala žádný svůj pokus o báseň, tak to jdu napravit. Tohle jsem právě teď sepsala. Je to děsná blbost. Ten blbej název to má proto, že vlastně dělám obojí. (a taky proto, že se mi nechtělo nic lepšího vymejšlet)
Básním, či píšu?
Za dlouhých večerů, kdy venku je šero,
zasednu ke stolu, v ruce mám pero.
Mám plno času a nápadů basu,
pomalu tvoří si na papír trasu.
Pozvolna líhne se příběh nový,
nikdo však netuší, zda bude otřesný či snový.

Co si tak melu

10. února 2009 v 20:06 | Já |  blbůstky a hovadiny
Něco ze slovníku běžné mluvy aneb slova či slovní spojení, která běžně používám a mohla by vám připadat divná.

To si děláš řízek/děláš si ze mě řízek - děláš si (ze mě) legraci
do hospody (už) - do háje
protože fagot, páč krumpáč - protože proto
aťa paťa uáá - běžně užívané citoslovce, nejspíš bez významu, vždy čas od času vydávám

a teď pár méně častých, používala jsem je spíš když jsme je probírali v dějepise:

Mařka Teřka - Marie Terezie
Pepíček - Josef II.
Napík - Napoleon
sekret - srpnový dekret

...to by vám mohlo postačit k tomu, abyste se ujistili, že jsem naprosto šílená, ne?

The chameleon´s story

7. února 2009 v 19:30 | Já |  "grafika" z rukou šílence
Tak jsem se ještě pokusila o další fotomontáž do té soutěže na blog.blog.cz. Berte to s rezervou, je to jen taková blbost.
A tady je ještě druhá varianta


Žij lepším životem

6. února 2009 v 19:38 | Já |  trable s drabble
Nevím jestli můžu tohle považovat za drabble, protože jsem si slova vlastně zadala sama (lépe řečeno náhodně vybrala v nějaké knížce). Prostě jsem chtěla napsat něco se slovy: život, hotel a studna. Není to nic moc a sto slov to ani zdaleka nemá, ale tady to je.

Žij lepším životem


Utíkala z hotelu jako pominutá, div, že stačila popadat dech. V zádech měla dva policisty. Asi to vážně nebyl dobrý nápad přespat v luxusním hotelovém pokoji bez zaplacení. Neměla však čas o tom teď přemýšlet. Musela se rozhodnout kudy dál. Má běžet doprava po vydlážděném chodníku nebo doleva po lesní cestě? Nakonec se vydala doleva. Po chvíli dorazila na mýtinu, v jejímž středu stála velká studna. "Snad mě to moc nezdrží, když se trochu napiju a opláchnu." pomyslela si a zamířila ke studně. Naklonila se k hladině a spadla dovnitř. Chvíli jen zmateně máchala rukama, ale poté už jen zírala na vodní hladinu. Odrážel se v ní celý její dosavadní život. Nežila dobře. Myslela jen na sebe a druhým neustále ubližovala. Kéž by to jen mohla změnit. Teď by udělala všechno jinak. Tu ji chytila něčí ruka a vytáhla ven. "Nabízím ti druhou šanci. Žij lépe než doposud."


Dál už psát nebudu, i když bych věděla jak, ale ten limit už jsem jaksi dost přešvihla.....domyslete si sami

Fotomontáže

2. února 2009 v 13:58 | Já |  "grafika" z rukou šílence
Na blog.blog.cz se pořádá soutěž o nejlepší "Blogové fotomontáže". Jistě jste si všimli, že mě podobné šílenosti velice lákají, a tak jsem neodolala a taky se o něco pokusila. Ta první je asi nejzdařilejší.

1) Atlas světa misska.blog.cz
2)Toto území patří misska.blog.cz

3) Na stupních vítězů

4) Přeji vám hluboké zážitky